The Clarence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
The Clarence Hotel

The Clarence është hotel luksoz në Dublin, Irlandë. I ndërtuar në vitin 1852, ai u shndërrua në hotel bashkohorë në vitin 1996 nga pronarët e tij, anëtarët e rock bendit U2, Bono dhe The Edge.

The Clarence Hotel ka 49 dhoma dhe të gjitha dhomat e pritjes janë dizajnuar në mënyrë unike për ofrim të komoditetit të thjeshtë dhe elegant. Është vendtakim i njohur për dreka dhe pije.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]