The Highest Heights

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flag of Switzerland.svg The Highest Heights
Festivali Evropian i Këngës 2009
Shteti Zvicra
Performues Lovebugs
Gjuha Angleze
Kompozitorë Adrian Sieber,
Thomas Rechberger,
Florian Senn
Tekstshkrues Adrian Sieber,
Thomas Rechberger,
Florian Senn
Performanca e Finales
Vendi në Gjysëm-Finale 14-të
Pikët në Gjysëm-Finale 15
Vendi në Finale X
Pikët në Finale X
Paraqitjet tjera
◄ Era stupendo (2008)   
Il pleut de l'or (2010) ►

The Highest Heights (shqip: Lartësitë më të larta) ishte një këngë nga këngëtarët Lovebugs nga Zvicra. Lovebugs me këtë këngë riprezantuan shtetin ZviceranFestivalin Evropian të Këngës 2009MoskëRusisë. Lajmi i keq për Zvicrën dhe grupin ishte se morën vetëm 15 pikë dhe nuk u kualifikuan për në finalen e madhe.

Festivali Evropian i Këngës 2009[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Zvicra pasi në vitin 2008 në Beograd me këngën Era stupendo u riprezantua dhe nuk mori vend të mirë duke lënë pas Finalen këtë vit Zvicra zgjodhi këngën The Highest Heights. Por për fat të keq prapë Zvicra nuk pati fat të kualifikohej në Finale. Kjo ishte hera e 50-të e ZvicrësFestivalin Evropian të Këngës.