Il pleut de l'or

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zvicra Il pleut de l'or
Festivali Evropian i Këngës 2010
Shteti Zvicra
Performues Michael von der Heide
Gjuha Frenge
Kompozitorë Michael von der Heide, Pele Loriano
Tekstshkrues Michael von der Heide, Heike Kospach, André Grüter
Performanca e Finales
Paraqitjet tjera
◄ The Highest Heights (2009)   

Il pleut de l'or është këngë e kënduar nga këngëtari Michael von der Heide. Kjo këngë u zgjodh nga juria e Zvicrës si këngë e 51-të e riprezantimit të ZvicrësFestivalin Evropian të Këngës.[1]. Gjithashtu në natat e Gjysëm-Finaleve të Festivalin Evropian të Këngës 2010Oslo këngëtari Michael von der Heide do performojë këtë këngë.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 6 shkurt 2010. Marrë më 18 dhjetor 2009. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)