Jump to content

Narodnozabavni rock (këngë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Narodnozabavni rock)
Narodnozabavni rock
Festivali Evropian i Këngës 2010
ShtetiSllovenia
PerformuesRoka Žlindre dhe Kalamari
GjuhaSllovene
KompozitorëLeon Oblak
TekstshkruesMarino Legović
Performanca e Finales
Paraqitjet tjera
◄ Love Symphony (2009)   

Narodnozabavni rock (Folk Rok), është këngë nga Roka Žlindre dhe Kalamari, e shkruar nga Marino Legović dhe e kompozuar nga Leon Oblak e cila bëri të mundur të fitonte " EMA 2010 " (Festivalin Slloven për Festivalin Evropian të Këngës), këtë vit kjo këngë do riprezantojë SlloveninëFestivalin Evropian të Këngës 2010 që do mbahet në Oslo.[1][2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]