Gjoko Taneski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Gjoko Taneski (Maqedone:Ѓоко Танески) është këngëtarë nga Republika e Maqedonisë.

Festivali Evropian i Këngës 2010[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Taneski fitoi finalen kombëtare në Maqedoni për përzgjedhje në Festivalin Evropian të Këngës 2010, ai mori vendin e parë duke fituar për 0 pikë nga vendi i dytë, me pikë të njejta por nga televotat dhe më i adhuar ishte edhe nga juria. Taneski do të ketë një biletë Maqedone për Eurosong 2010.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]