Jessy Matador

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jessy Matador
Flickr - aktivioslo - Jessy Matador - Frankrike (5) cropped.jpg
Të dhëna
Emri i lindjesJessy Kimbangi
U lind (1983-10-27) 27 Tetor, 1983 (39 vjeç)
PrejardhjaFlag of the Democratic Republic of the Congo.svg Republika Demokratike e Kongos
PunaKëngëtar, Vallëzues
Vitet aktive2001–

Jessy Matador (i lindur si Jessy Kimbangi) është një këngëtarë dhe vallëzues nga Republika Demokratike e Kongos, i cili tani jeton në Francë.

Festivali Evropian i Këngës 2010[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Televizioni Francez, konfirmoi se pjesmarrës nga Franca për Festivalin Evropian të Këngës 2010 do jetë Jessy Metador, kënga do bëhet publike së shpejti.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]