Apricot Stone

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Apricot Stone
Festivali Evropian i Këngës 2010
ShtetiArmenia
PerformuesEva Rivas
GjuhaAngleze
KompozitorëArmen Martirosyan
TekstshkruesKaren Kavaleryan
Performanca e Finales
Paraqitjet tjera
◄ Jan Jan (2009)   

Apricot Stone (Shqip:Gurë Kajsie) është një këngë e kompozuar nga Armen Martirosyan dhe e shkruar nga Karen Kavaleryan e cila performohet nga këngëtarja Armene, Eva Rivas. Eva fitoi finalen kombëtare për përzgjedhjen e Armenisë në Festivalin Evropian të Këngës 2010Oslo.