Aija Andrejeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aija Andrejeva
Aisha
Aisha (cantante).jpg
Informacione
EmriAija Andrejeva
Pseudonim(e)Aisha
Lindja (1986-01-16) 16 Janar, 1986 (35 vjeç)
PrejardhjaFlag of Latvia.svg Ogre, Letoni
Profesion(e)Këngëtare
Vite aktiv1991-


Aija Andrejeva e njohur si Aisha është këngëtare nga Letonia.

Festivali Evropian i Këngës 2010[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aisha fitoi festivalin përzgjedhës për Eurosong 2010 për Letoninë, dhe kjo bëri që ajo të riprezantojë Letoninë në Festivalin Evropian të Këngës 2010 në OsloNorvegjisë këtë vit!.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]