Aija Andrejeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Aija Andrejeva
Aisha
Të dhëna
Emri i lindjesAija Andrejeva
Gjithashtu të njohur siAisha
U lind (1986-01-16) 16 janar, 1986 (37 vjeç)
Prejardhja Ogre, Letoni
PunaKëngëtare
Vitet aktive1991-

Aija Andrejeva e njohur si Aisha është këngëtare nga Letonia.

Festivali Evropian i Këngës 2010[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aisha fitoi festivalin përzgjedhës për Eurosong 2010 për Letoninë, dhe kjo bëri që ajo të riprezantojë Letoninë në Festivalin Evropian të Këngës 2010 në OsloNorvegjisë këtë vit!.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]