Työlki ellää

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Työlki ellää
Festivali Evropian i Këngës 2010
ShtetiFinlanda
PerformuesKuunkuiskaajat
GjuhaFinlandeze
KompozitorëTimo Kiiskinen
TekstshkruesTimo Kiiskinen
Performanca e Finales
Paraqitjet tjera
◄ Lose Control (2009)   

Työlki ellää është këngë nga Kuunkuiskaajat, një grup nga Finlanda. Kjo këngë do jetë një ndër këngët e gjysëm-finaleve që do të riprezantojë FinlandënFestivalin Evropian të këngës 2010Oslo. Kënga është e shkruar dhe kompozituar nga Timo Kiiskien. Kjo këngë ishte fituesja e përzgjedhjeve të Finlandës për Eurovizion e organizatur nga televizioni Finlandez.