Jump to content

Olia Tira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Olia Tira
OrigjinaMoldavia Moldavia
ZhanretR&B, Pop, Rock
Këngëtare
Vitet aktik2004-
Websitewww.oliatira.com

Olia Tira është këngëtare nga Moldavia. Oli Tira (Rusisht:Оля Тира) u lind në PotsdamGjermanisë.

Tira dhe Sun Stroke Project do riprezantojnë MoldavinëFestivalin Evropian të Këngës 2010.