Olia Tira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Olia Tira
Informacione
PrejardhjaMoldavia Moldavia
ZhanriR&B, Pop, Rock
Profesion(e)Këngëtare
Vite aktiv2004-
Webfaqja
www.oliatira.com

Olia Tira është këngëtare nga Moldavia. Oli Tira (Rusisht:Оля Тира) u lind në PotsdamGjermanisë.

Eurosong 2010[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tira dhe Sun Stroke Project do riprezantojnë MoldavinëFestivalin Evropian të Këngës 2010.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.