Tom Dice

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tom Dice
Informacione
EmriTom Eeckhout
Lindja (1989-11-25) 25 Nëntor, 1989 (31 vjeç)
PrejardhjaFlag of Belgium (civil).svg Eeklo, Belgjikë
ZhanriPop
Profesion(e)Këngëtarë
LabelSonicAngel
Instrument(e)Kitarë
Vite aktiv2008
Webfaqja
Faqja Zyrtare

Tom Dice i lindur si Tom Eeckhout u lind më 25 nëntor, 1989 dhe është një këngëtarë dhe Tekstshkrues nga Belgjika

Kariera e Tom Dice fillloi në X Factor 2008 në Belgjikë. Tom Dice mori vendin e dytë në festival. Ndërsa më 28 nëntor televizioni Flam në Belgjikë zgjodhi Tom Dice si prezantueus i Belgjikës në Eurovizionin 2010OsloNorvegjisë, me këngë "Me and My Guitar".

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]