In a Moment Like This

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
In a Moment Like This
Festivali Evropian i Këngës 2010
ShtetiDanimarka
PerformuesChristina Chanée & Tomas N'evergreen
GjuhaAngleze
KompozitorëThomas G:son, Henrik Sethsson, Erik Bernholmis
TekstshkruesThomas G:son, Henrik Sethsson
Performanca e Finales
Vendi në Gjysëm-Finale5
Pikët në Gjysëm-Finale101
Vendi në Finale4
Pikët në Finale149
Paraqitjet tjera
◄ Believe Again (2009)   

In a Moment Like This (Në një moment si ky) do jetë kënga e cila do përfaqësoi DanimarkënFestivalin Evropian të Këngës 2010OsloNorvegjisë. Kënga do preformohet nga Christina Chanée dhe Tomas N'evergreen, të cilët fituan Dansk Melodi Grand Prix 2010. Këngën e ka shkruar Thomas G:son dhe Henrik Sethsson gjithashtu edhe muzikën, duke përfshirë edhe Erik Bernholmis. Kënga mori vendin e 5-të në gjysëm-finale dhe të 4-tin në Finale me 149 pikë.

Top-Lista[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Grafika (2010) Kulmi
Pozicion
Tracklisten [1] 2

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Tracklisten". Arkivuar nga origjinali më 23 mars 2015. Marrë më 25 shkurt 2010. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)