My Heart Is Yours

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
"My Heart Is Yours"
Këngë nga Didrik Solli-Tangen
Publikimi 20 janar, 2010
Formati Shkarkim Digjital
Regjistrimi 2010
Zhanri Pop
Gjatësia 3:05
Cilësia Class A Records
Tekstshkrues Hanne Sørvaag, Fredrik Kempe

Norvegjia My Heart Is Yours
Festivali Evropian i Këngës 2010
Shteti Norvegjia
Performues Didrik Solli-Tangen
Zhanri Pop, Baladë
Gjuha Angleze
Kompozitorë Hanne Sørvaag, Fredrik Kempe
Tekstshkrues Hanne Sørvaag, Fredrik Kempe
Performanca e Finales
Paraqitjet tjera
◄ Fairytale (2009)   

Kënga My Heart is Yours (Shqip:Zemra ime është e jotja]] është një baladë nga Didrik Solli-Tangen, këngë kjo që do riprezantojë NorvegjinëFestivalin Evropian të Këngës 2010Oslo. Kënga është e shkruar dhe e kompozuar nga Hanne Søvaag dhe Fredrik Kampe të cilët bënë të mundur që vendi i parë të kishte sa dy-herë pikë më shumë se vendi i dytë.

Top Lista[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Grafika (2010) Pozicioni
Norvegjia VG-lista[1] 2

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]