My Heart Is Yours

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"My Heart Is Yours"
Skeda:Didrik Solli-Tangen My Heart Is Yours.jpg
Këngë nga Didrik Solli-Tangen
Publikimi20 janar, 2010
FormatiShkarkim Digjital
Regjistrimi2010
ZhanriPop
Gjatësia3:05
CilësiaClass A Records
TekstshkruesHanne Sørvaag, Fredrik Kempe
Norvegjia My Heart Is Yours
Festivali Evropian i Këngës 2010
ShtetiNorvegjia
PerformuesDidrik Solli-Tangen
ZhanriPop, Baladë
GjuhaAngleze
KompozitorëHanne Sørvaag, Fredrik Kempe
TekstshkruesHanne Sørvaag, Fredrik Kempe
Performanca e Finales
Paraqitjet tjera
◄ Fairytale (2009)   

Kënga My Heart is Yours (Shqip:Zemra ime është e jotja]] është një baladë nga Didrik Solli-Tangen, këngë kjo që do riprezantojë NorvegjinëFestivalin Evropian të Këngës 2010Oslo. Kënga është e shkruar dhe e kompozuar nga Hanne Søvaag dhe Fredrik Kampe të cilët bënë të mundur që vendi i parë të kishte sa dy-herë pikë më shumë se vendi i dytë.

Top Lista[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Grafika (2010) Pozicioni
Norvegjia VG-lista[1] 2

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]