Josh Dubovie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Josh Dubovie
Josh Dubovie on pink carpet in Oslo Cropped.jpg
Të dhëna
U lind (1990-11-27) 27 Nëntor, 1990 (32 vjeç)
PrejardhjaNorvegjia Basildon, Angli
Vitet aktive2010—

Josh Dubovie është këngëtarë nga Britania e Madhe, pikërisht Angli.Dubovie u lind më 27 nëntor, 1990. Karrierën e filloi në vitin 2010 duke marrë pjesë në Eurovision: Your Country Needs You!, dhe ishte fitues. Fitoi evenimentin britanike nga BBC për Festivalin Evropian të Këngë 2010. Dubovi do prezantojë Anglinë në Eurosong me këngën "That Sounds Good to Me" (Tingëllon mirë tek unë).[1][2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]