Paula Seling

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Paula Seling
ESC2014 - Romania 13 (crop).jpg
Të dhëna
Gjithashtu të njohur siPaula
U lind (1978-12-25) 25 Dhjetor, 1978 (44 vjeç)
PrejardhjaRumania
ZhanretPop, Latino
PunaKëngëtare
VeglatPiano
Vitet aktive1995-
Faqja zyrtareFaqja Zyrtare

Paula Seling (u lind më 25 dhjetor, 1978) është këngëtare dhe kompozitore nga Rumania.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 1998 : Only love (Vetëm dashuri)
 • 1998 : Ştiu că exist (Unë e di se ka)
 • 1998 : Colinde şi cântece sfinte, me Narcisa Suciu (Carols shenjtë dhe këngë)
 • 1999 :De dragoste (Dashuria)
 • 2001 : Mă voi întoarce (Unë do të kthehem)
 • 2001 : Ştii ce înseamnă (Ti e di se çfarë)
 • 2001 : Prima selecţie (Zgjedhja e parë)
 • 2002 : Albumul de Crăciun (Albumi i krishtlindjeve)
 • 2003 : Fără sfârşit (S'ka Fund)
 • 2006 : De Sărbători (Pushim)
 • 2009 : Culeg Vise (Ëndrrat e mbledhura)
 • 2009 : Believe (Beso)
 • 2010 : Playing with Fire me Ovidiu Cernăuţeanu (Luaj me zjarr)

Festivali Evropian i Këngës 2010[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Seling do riprezantojë RumaninëFestivalin Evropian të Këngës 2010Oslo bashkë me Ovi Martin dhe këngën "Playing with Fire"[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]