Jump to content

Anna Bergendahl

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Anna Bergendahl
Background information
Lindi (1991-12-11) 11 dhjetor 1991 (32 vjeç)
Origjina Katrineholm, Södermanland, Suedi.
Këngëtare
WebsiteFaqja Zyrtare

Anna Bergendahl (u lind më 11 dhjetor, 1991 në Katrineholm, Södermanland, Suedi) dhe është këngëtare nga Suedia. Bergendahl filloi karrierën në vitin 2008 në festivalin për talent në Suedi Idol 2008. Gjithashtu ka marrë pjesë edhe në Melodifestivalen 2010, ku mori vendin e 1-rë me këngën This Is My Life. Ajo do riprezantojë Suedinë në Festivalin Evropian të Këngës 2010 që do mbahet në Oslo.[1]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albume[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

2010 : Yours sincerely (21 Prill, 2010)

Këngë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

2010 : This Is My Life

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Anna Bergendahl – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]