Miroslav Kostadinov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miroslav Kostadinov
Karizma.jpg
Informacione
EmriMiroslav Kostadinov
Pseudonim(e)Miro
Lindja10 Mars 1976
PrejardhjaBullgaria Bullgaria
Profesion(e)Këngëtar
Vite aktiv2006
Bashkëpunim(e) meKarizma

Miro (Bullgare : Мирослав Костадинов) është Këngëtarë dhe Tekstshkrues nga Bullgaria. Miro u lind më 10 Mars 1976DobriçBullgarisë. dhe bënte pjesë në grupin Karizma.

Eurovizioni 2010[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bullgaria këtë vit zgjodhi këngëtarin me mënyrë Internale. Kostandinov do jetë ri-Prezantuesi i BullgarisëFestivalin Evropian të Këngës 2010OsloNorvegjisë me këngën "Angel si ti".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]