Jump to content

Milim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"Milim"
Festivali Evropian i Këngës 2010
ShtetiIzraeli
PerformuesHarel Skaat
GjuhaHebraike
KompozitorëTomer Hadadi
TekstshkruesNoam Horev
Performanca e Finales
Paraqitjet tjera
◄ There Must Be Another Way (2009)   

Milim (Heb.:מילים, Sq.:Fjalë) është këngë nga Harel Skaat, i cili do përfaqësoj IzralinFestivalin Evropian të Këngës 2010Oslo [1][2]. Kënga është kompozuar nga Tomer Hadidi dhe shkruar nga Noam Horev. Kjo këngë mori pikët maksimale në finalen kombëtare të Izraelit në Eurosong.[3][4][5][6]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Milim do përfaqësoj Izraelin në Eurosong 2010 nga Harel Skaat!
  2. ^ Harel Skaat do performojë Milim në Eurosong 2010!
  3. ^ "IBA WORLD SERVICE - ISRAEL INTERNATIONAL RADIO & TV - Harel Skaat will represent Israel at Eurovision 2010". Arkivuar nga origjinali më 22 shkurt 2012. Marrë më 17 mars 2010. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ http://www.esctoday.com/news/read/14694
  5. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 3 janar 2010. Marrë më 17 mars 2010. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
  6. ^ http://www.esctoday.com/news/read/14724