Milim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flag of Israel.svg "Milim"
Festivali Evropian i Këngës 2010
Shteti Izraeli
Performues Harel Skaat
Gjuha Hebraike
Kompozitorë Tomer Hadadi
Tekstshkrues Noam Horev
Performanca e Finales
Paraqitjet tjera
◄ There Must Be Another Way (2009)   

Milim (Heb.:מילים, Sq.:Fjalë) është këngë nga Harel Skaat, i cili do përfaqësoj IzralinFestivalin Evropian të Këngës 2010Oslo [1][2]. Kënga është kompozuar nga Tomer Hadidi dhe shkruar nga Noam Horev. Kjo këngë mori pikët maksimale në finalen kombëtare të Izraelit në Eurosong.[3][4][5][6]

Referencat[redakto | përpunoni burim]