Filipa Azevedo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Filipa Azevedo
Filipa Azevedo @ Eurovision 2010 Welcoming Reception 02.jpg
Të dhëna
U lind (1991-07-31) 31 Korrik, 1991 (31 vjeç)
PrejardhjaFlag of Portugal.svg Melres, Gondomar, Portugali
ZhanretR&B, Pop, Rock
PunaKëngëtare
Vitet aktive2007-
Shtëpitë diskografikeCherry Entertainment

Filipa Azevedo (u lind më 31 korrik, 1991) është këngëtare nga Portugalia.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Azevedo u lind më 31 korrik në vitin 1991 në Gondomar afër Porto-s në Portugali. Ajo filloi karierën si këngëtare duke bashkpunuar me produksione të ndyshme portugeze që e përfshin edhe atë që ajo ende është, Cherry Entertaiment.

Festivali Evropian i Këngës 2010[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Azevedo, fitoi Festival da Canção 2010 dhe do riprezantojë PortugalinëFestivalin Evropian të Këngës 2010 me këngën "Há dias assim" (Ka ditë si ato).[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]