Hera Björk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Hera Björk
Hera Björk - Island (cropped).jpg
Hera Björk (2010)
Informacione
Lindja (1972-03-29) 29 Mars, 1972 (45 vjeç)
Prejardhja Flag of Iceland.svg Reykjavík, Islandë
Zhanri Pop
Profesion(e) Këngëtare
Vite aktiv 2000-

Hera Björk (u lind më 29 mars, 1972Reykjavík), Hera në atmosferën e Eurovizionit filloi që nga viti 2008 duke qenë zëri i dytë për IslandënFestivalin Evropian të Këngës 2008 në bashkpunim me grupin Eurobabnd (Eurobandið), të cilët morën vendin e 14-të. Gjithashtu ajo ka marrë pjesë prap në zërin e dytë në Festivalin Evropian të Këngës 2009 në krah të Yohanna e cila mori vendin e 2-të me baladën Is is True?. Këtë vit ajo fitoi spektaklin Islandez dhe do riprezantojë Islandën në Festivalin Evropian të Këngës 2010 më këngën Je ne sais quoi.[1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]