Hera Björk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Hera Björk
Background information
Lindi (1972-03-29) 29 mars 1972 (52 vjeç)
Origjina Reykjavík, Islandë
ZhanretPop
Këngëtare
Vitet aktik2000-

Hera Björk (u lind më 29 mars, 1972Reykjavík), Hera në atmosferën e Eurovizionit filloi që nga viti 2008 duke qenë zëri i dytë për IslandënFestivalin Evropian të Këngës 2008 në bashkpunim me grupin Eurobabnd (Eurobandið), të cilët morën vendin e 14-të. Gjithashtu ajo ka marrë pjesë prap në zërin e dytë në Festivalin Evropian të Këngës 2009 në krah të Yohanna e cila mori vendin e 2-të me baladën Is is True?. Këtë vit ajo fitoi spektaklin Islandez dhe do riprezantojë Islandën në Festivalin Evropian të Këngës 2010 më këngën Je ne sais quoi.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]