Ovidiu Cernăuţeanu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ovi Martin
Ovidiu Jacobsen
Ovi, ESC2014 Meet & Greet 01 (crop).jpg
Të dhëna
Emri i lindjesOvidiu Cernăuţeanu
Gjithashtu të njohur siOvi
PrejardhjaRumania, Norvegjia
ZhanretSolo
ProfesionetKëngëtarë, tekstshkrues, kompozitorë

Ovidiu Cernăuţeanu i njohur edhe si Ovi Martin, Ovidiu Jacobsen është këngëtarë, kompozitorë dhe tekshkrues Norvegjezo-Rumun. Ai do riprezantojë Rumaninë në Festivalin Evropian të Këngës 2010 bashkë me Paula Seling me këngën Playing with Fire (Luaj me zjarr).[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]