Playing with Fire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
"Playing with Fire"
Këngë nga Paula Seling & Ovi
Publikimi 27 janar, 2010
Formati Shkarkim Digjital
Regjistrimi 25 janar, 2010
Zhanri Pop, R&B
Gjatësia 3:07
Tekstshkrues Ovidiu Cernăuţeanu
Producer Ovidiu Cernăuţeanu

Flag of Romania.svg Playing with Fire
Festivali Evropian i Këngës 2010
Shteti Rumania
Performues Paula Seling & Ovi
Gjuha Angleze
Kompozitorë Ovidiu Cernăuţeanu
Tekstshkrues Ovidiu Cernăuţeanu
Performanca e Finales
Vendi në Gjysëm-Finale 4
Pikët në Gjysëm-Finale 104
Vendi në Finale 3
Pikët në Finale 162
Paraqitjet tjera
◄ The Balkan Girls (2009)   

Playing with Fire (Luaj me zjarr) është këngë nga Paula Seling dhe Ovi që përfaqësuan RumaninëFestivalin Evropian të Këngës 2010.[1] Kjo këngë ka qenë shumë e favorizuar nga publiku dhe juria. Është hera e dytë që në Rumani për Finale Kombëtare kënga merr pikët maksimume nga të dy procedurat, pas këngës nga Mihai Traistariu, Tornero.[2]. Kjo këngë u kualifikua në gjysëm-finale duke e marrë vendin e katër, me më shumë se 100 pikë (104), dhe në finale mori vendin e 3-të me 162 pikë.

Ploti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kënga është e shkruar dhe kompozuar nga Ovidiu Cernăuţeanu (ins. Ovi), në ditët e fundit të dhjetorit të vitit 2009.Kënga është bërë e ditur në janar, ndërsa është regjistruar në studio në ditët e 20 janarit dhe publikuar më 27 janar, 2010.[3]

Pozitat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kënga Playing with Fire ka qenë shumë e favorizuar nga njerëzit rumun, por përveç kësaj ka qenë edhe e favorizuar në shumë shtete Evropiane. Ovi dhe Paula bënë një turne rreth 1 muaji nëpër disa shtete Evropiane. Kënga u listua e 3-ta në FEK 2010 me 162 pikë, dhe kjo i dha sukses të madh këtyre 2 këngëtarëve.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Rumania favorizon dhe dërgon Ovin dhe Paulën në Oslo!
  2. ^ Rumania shpreson për Playing with Fire!
  3. ^ "Playing with fire favorizohet edhe nga Super Bingo Metropolis". Arkivuar nga origjinali më 5 mars 2010. Marrë më 8 mars 2010. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)