Didrik Solli-Tangen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Didrik Solli-Tangen
Didrik Solli-Tangen during Melodi Grand Prix 2010.jpg
Solli-Tangen gjatë performancës në Melodi Grand Prix 2010
Informacione
Lindja (1987-06-11) 11 Qershor, 1987 (34 vjeç)
PrejardhjaNorvegjia Porsgrunn, Norvegji
ZhanriOpera, Klasike, Pop
Profesion(e)Këngëtar
Instrument(e)Vokal
Webfaqja
Faqja në Facebook

Didrik Solli-Tangen (u lind më 11 qershor, 1987) në Porsgrunn të Norvegjisë. Tangen u lind në Norvegji dhe është një këngëtarë i mirnjohur. Tangen fitoi festivalin e njohur dhe ndërkombëtarin në Norvegji, Norsk Grand Prix 2010, kjo do bëjë Tangen të riprezantojë NorvegjinëFestivalin Evropian të Këngës 2010 pikërisht në Oslo, pas fitores së Alexander Rybak. Kënga me të cilën Tangen do riprezantojë shtetin e vet do jetë My Heart Is Yours e përkthyer si Zemra ime është e jotja.

Shiko[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]