Jump to content

Didrik Solli-Tangen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Didrik Solli-Tangen
Background information
Lindi (1987-06-11) 11 qershor 1987 (37 vjeç)
OrigjinaNorvegjia Porsgrunn, Norvegji
ZhanretOpera, Klasike, Pop
Këngëtar
Instrument(et)Vokal
WebsiteFaqja në Facebook

Didrik Solli-Tangen (u lind më 11 qershor, 1987) në Porsgrunn të Norvegjisë. Tangen u lind në Norvegji dhe është një këngëtarë i mirnjohur. Tangen fitoi festivalin e njohur dhe ndërkombëtarin në Norvegji, Norsk Grand Prix 2010, kjo do bëjë Tangen të riprezantojë NorvegjinëFestivalin Evropian të Këngës 2010 pikërisht në Oslo, pas fitores së Alexander Rybak. Kënga me të cilën Tangen do riprezantojë shtetin e vet do jetë My Heart Is Yours e përkthyer si Zemra ime është e jotja.

Shiko[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]