Marcin Mroziński

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Marcin Mroziński
Marcin Mrozinski 04.jpg
Të dhëna
U lind (1985-09-26) 26 Shtator, 1985 (37 vjeç)
PrejardhjaFlag of Poland.svg Inowrocław, Poloni
PunaKëngëtar, Aktor, Prezantues

Marcin Mroziński (u lind më 26 shtator, 1985Inowrocław), është një aktor, këngëtar dhe prezantues në televizion nga Polonia.

Festivali Evropian i Këngës 2010[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Mroziński fitoi përzgjedhjen për Poloninë në Festivalin Evropian të Këngës 2010 me këngën Legenda (Legjenda, Shqip).[1][2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Marcin Mrozinski në Eurosong për Poloninë!
  2. ^ "Polonia dërgon Mrozinski në Oslo!". Arkivuar nga origjinali më 19 nëntor 2011. Marrë më 31 mars 2010. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)