Jump to content

Legenda (këngë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lengenda
Festivali Evropian i Këngës 2010
ShtetiPolonia
PerformuesMarcin Mroziński
GjuhaAngleze
Polake
KompozitorëMarcin Nierubiec
TekstshkruesMarcin Nierubiec
Performanca e Finales
Paraqitjet tjera
◄ I Don't Wanna Leave (2009)   

Legenda ose Legjenda është një këngë nga Marcin Mroziński, e shkruar dhe kompozuar nga Marcin Nierubiec. Kjo këngë do riprezantojë PoloninëFestivalin Evropian të Këngës 2010.