Ovo je Balkan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flag of Serbia.svg "Ovo je Balkan"
Festivali Evropian i Këngës 2010
Shteti Serbia
Performues Milan Stanković
Zhanri Folk
Gjuha Serbe
Kompozitorë Goran Bregović
Tekstshkrues Marina Tucaković
Performanca e Finales
Vendi në Gjysëm-Finale 5
Pikët në Gjysëm-Finale 79
Vendi në Finale 13
Pikët në Finale 72
Paraqitjet tjera
◄ Cipela (2009)   

Ovo je Balkan (Oво je Балкан) (Ky është ballkani) është këngë nga Milan Stanković, e kompozuar nga Goran Bregović dhe e shkruar nga Marina Tucaković. Kjo këngë fitoi Tri pa Jedan dhe përfaqësoi SerbinëFestivalin Evropian të Këngës 2010[1][2]. Ovo je balkan u vlerësua me vendin e 13-të në finale me 79 pikë në total, dhe në gjysëm-finale u vlerësua me venind e 5-të me 79 pikë, ku u kualifikua për finalen e madhe.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]