Jump to content

Ovo je Balkan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"Ovo je Balkan"
Festivali Evropian i Këngës 2010
ShtetiSerbia
PerformuesMilan Stanković
ZhanriFolk
GjuhaSerbe
KompozitorëGoran Bregović
TekstshkruesMarina Tucaković
Performanca e Finales
Vendi në Gjysëm-Finale5
Pikët në Gjysëm-Finale79
Vendi në Finale13
Pikët në Finale72
Paraqitjet tjera
◄ Cipela (2009)   

Ovo je Balkan (Oво je Балкан) (Ky është ballkani) është këngë nga Milan Stanković, e kompozuar nga Goran Bregović dhe e shkruar nga Marina Tucaković. Kjo këngë fitoi Tri pa Jedan dhe përfaqësoi SerbinëFestivalin Evropian të Këngës 2010[1][2]. Ovo je balkan u vlerësua me vendin e 13-të në finale me 79 pikë në total, dhe në gjysëm-finale u vlerësua me venind e 5-të me 79 pikë, ku u kualifikua për finalen e madhe.