This Is My Life (Këngë nga Anna Bergendahl)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"This Is My Life"
Skeda:This Is My Life (Këngë nga Anna Bergendahl).jpg
Këngë nga Anna Bergendahl
nga albumi ?
PublikimiShkurt, 2010
FormatiCD Single.
Regjistrimi2010
ZhanriFolk
TekstshkruesKristian Lagerström, Bobby Ljunggren
This Is My Life
Festivali Evropian i Këngës 2010
ShtetiSuedia
PerformuesAnna Bergendahl
GjuhaAngleze
KompozitorëBobby Ljunggren
TekstshkruesKristian Lagerström
Performanca e Finales
Paraqitjet tjera
◄ La Voix (2009)   

This Is My Life (Kjo është jeta ime) është këngë nga Anna Bergendahl. Këngë kjo e cila fitoi Melodifestivalen 2010, dhe do riprezantojë SuedinëFestivalin Evropian të Këngës 2010Oslo. Gjithashtu kjo këngë ka qenë në pozicionin e parë në Sverigettopplistan.

Pozitat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Grafika (2010) Kulmi
Pozicion
European Hot 100 Singles [1] 126
Sverigetopplistan [2] 1

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ European Hot 100 Singles
  2. ^ "Anna Bergendahl - This Is My Life". swedishcharts.com. Marrë më 13 mars 2010. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)