Me and My Guitar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flag of Belgium (civil).svg Me and My Guitar
Tom Dice - Me and My Guitar.jpg
Festivali Evropian i Këngës 2010
Shteti Belgjika
Performues Tom Dice
Zhanri Baladë, Muzikë e lehtë
Gjuha Angleze
Kompozitorë Tom Dice,
Ashley Hickin,
Jeroen Swinnen
Tekstshkrues Tom Dice,
Ashley Hickin,
Jeroen Swinnen
Performanca e Finales
Paraqitjet tjera
◄ Copycat (2009)   

Me and My Guitar është këngë nga Tom Dice. E shkruar dhe kompozuar nga Tom Dice, Ashley Hickin dhe Jeroen Swinnen kjo këngë bëri mundësinë të riprezantojë BelgjikënFestivalin Evropian të Këngës 2010Oslo.[1]

Top Lista[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lista Pozicioni
Belgian Flanders Chart[2] 1
Belgian Wallonia Chart[3] 18
Dutch Top 100[4] 85

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]