The Politically Incorrect Guide to American History

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
The Politically Incorrect Guide to American History
AutorThomas E. Woods
Titulli origjinal'The Politically Incorrect Guide to American History'
ShtetiShtetet e Bashkuara
GjuhaAnglisht
SeriaThe Politically Incorrect Guide
ZhanriHistori
BotoiRegnery Publishing
ISBNISBN 978-0895260475

The Politically Incorrect Guide to American History (Guida politikisht jo-korrekte për historinë amerikane) është një libër jo-fiksion i vititi 2004 nga Thomas E. Woods që mbulon çështje të ndryshme të historisë së SHBA-ve. Libri ishte i pari në serinë "Politically Incorrect Guide" të botuar nga Regnery Publishing, që mbulon tema të ndryshme pa konsiderata rreth korrektesës politike.[1] Libri ishte një ndër librat më të shitur në Amazon.com, ku arriti No. 2,  dhe ishte i pranishëm për disa javë në listën e librave më të shitur të The New York Times.[2]

Referime dhe shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Anti-PC series takes on history, Islam, feminism - Striving to be 'incorrect'". The Washington Times. 20 korrik 2006. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ New York Times - "Bestseller List" (Paperback non-fiction), 9 January 2005