Themines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Thémines ( shqiptimi frëngjisht: [temin] ; Ocitanisht: Teminas ; Shqip: Teminat ) është një komunëdepartamentin OltFrancën jugperëndimore. Ndodhet në jug-perëndim të Rueyres, në rrugën midis Figeac dhe Gramat . [1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Statistique générale de la France. 1831. fq. 41. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)