Thenailles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thenailles
Komunë
noform
Pamje nga Thenailles
Stema_figura
Vendndodhja
Thenailles is located in Franca
Thenailles
Thenailles
49°49′12″V 3°56′20″L / 49.82°V 3.9388888888889°L / 49.82; 3.9388888888889Koordinatat: 49°49′12″V 3°56′20″L / 49.82°V 3.9388888888889°L / 49.82; 3.9388888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.43 km2
Popullsia 243 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02740


Thenailles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Thenailles ka një popullsi prej 243 banorë dhe sipërfaqe 16.43 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thenailles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale