Thenelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thenelles
Komunë
noform
Pamje nga Thenelles
Vendndodhja
Thenelles is located in Franca
Thenelles
Thenelles
49°49′53″V 3°28′05″L / 49.831388888889°V 3.4680555555556°L / 49.831388888889; 3.4680555555556Koordinatat: 49°49′53″V 3°28′05″L / 49.831388888889°V 3.4680555555556°L / 49.831388888889; 3.4680555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.99 km2
Popullsia 555 banorë
Dendësia 79 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02390
INSEE 02741


Thenelles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Thenelles ka një popullsi prej 555 banorë dhe sipërfaqe 6.99 km², me një dendësi prej 79 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thenelles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale