Thiernu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thiernu
Komunë
noform
Pamje nga Thiernu
Vendndodhja
Thiernu is located in Franca
Thiernu
Thiernu
49°45′39″V 3°47′20″L / 49.760833333333°V 3.7888888888889°L / 49.760833333333; 3.7888888888889Koordinatat: 49°45′39″V 3°47′20″L / 49.760833333333°V 3.7888888888889°L / 49.760833333333; 3.7888888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.16 km2
Popullsia 99 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02250
INSEE 02742


Thiernu është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Thiernu ka një popullsi prej 99 banorë dhe sipërfaqe 6.16 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thiernu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale