This Is Our Night

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
"This Is Our Night"
Këngë nga Sakis Rouvas
nga albumi This is our night
A-side "Right on time"
"Out of control"
Publikimi Flag of Greece.svgFlag of Cyprus.svg 12 shkurt, 2009
Flag of Belgium (civil).svg23 mars, 2009
Formati Radio single
Regjistrimi shtator 2008-janar 2009
Zhanri Electropop, pop, dance
Gjatësia 2:59
Cilësia EMI
Tekstshkrues Dimitris Kontopoulos, Craig Porteils, Cameron Giles-Webb
Producer Dimitris Kontopoulos
Sakis Rouvas Kronologjia e këngëve

Zise Ti Zoi
(2007)
This Is Our Night
(2009)
Spase To Hrono
(2009)

Flag of Greece.svg "This Is Our Night"
Festivali Evropian i Këngës 2009
Shteti Greqia
Performues Sakis Rouvas
Gjuha Angleze
Kompozitorë Dimitris Kontopoulos
Tekstshkrues Craig Porteils, Cameron Giles-Webb
Performanca e Finales
Vendi në Gjysëm-Finale 4-të
Pikët në Gjysëm-Finale 110
Vendi në Finale 7-të
Pikët në Finale 120
Paraqitjet tjera
◄ Secret Combination (2009)   
Opa (2010) ►

"This Is Our Night" (Shqip: "Kjo Nat Është Nata Jonë" esht një këng e kënduar na këngëtari grek Saqis Ruvas, me muzik kompozituar nga compositori grek i njuar Dimitris Kontopoulos, dhe me textin të shkruar nga di shkrimtar dhe muzikant grek nga Afstralia, Kreg Porteils dhe Kameron Giles-Webb. Kënga do jet kënga e Greqis kje do mari pjes ne Festivali Evropian i Këngës 2009Moska.

Festivali Evropian i Kënges[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Saqis Ruvas de këndoj këngën "This Is Our Night" ne semi-finalen të dit në 14 mai, pas AySel dhe Arash nga Azerbajxhani me këngën "Always" dhe përpara Sasha Son nga Lituania me këengën "Love". Këtu duet të kaloj pëerpara se të mari pjes në finalen në 16 mai.

Lista e këngve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Elektronike
 1. "Right on Time" – 3:05
 2. "This Is Our Night" – 2:59
 3. "Out of Control" – 3:01
 • Disk
 1. "This Is Our Night" – 2:59
 2. "Right on Time" – 3:05
 3. "Out of Control" – 3:01

Video[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Video e këngës dolli për herr të par ne orën tet në 12 mars në kanalin kombtar të Greqis, ERT. Ishte regizuar nga Katia Tsarik nga Ukraina dhe korografit jan nga Fokas Evangelinos.

Datat e shkarkimit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vëndi Data Kompania Formati
Greqia 12 shkurt, 2009 Minos EMI Radio
25 shkurt, 2009 Minos EMI Ilektronike
prill 2009 Minos EMI CD
Qipro 12 shkurt, 2009 Minos EMI Radio
prill 2009 Minos EMI CD
Belgjika 23 mars, 2009 Minos EMI Radio
23 mars, 2009 Minos EMI Ilektronike

Listat e muzikës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lista (2009) Posicioni
Billboard Greqia Lista Ilektronike[1] 1
Greqia Lista Airplay[2] 1
Greqia Lista 40 Këngë[3] 2
Qipro Lista Airplay[4] 2
Rusia Lista Airplay[5] 265

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ Billboard Greek Digital Chart
 2. ^ Greek Airplay Chart
 3. ^ Greek Top 40
 4. ^ "Cypriot Airplay Chart". Arkivuar nga origjinali origjinali më 22 janar 2009. Marrë më 13 maj 2009. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 5. ^ Russian Airplay Chart Retrieved on 2009-05-07

Lidhje të përjashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]