Thorne Bay, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thorne Bay, Alaska
Anglisht : Thorne Bay
qytet
Vendndodhja
Thorne Bay, Alaska is located in SHBA Alaska
Thorne Bay, Alaska
Thorne Bay, Alaska

Koordinatat: 55°40′38″V 132°33′22″P / 55.67722°V 132.55611°P / 55.67722; -132.55611

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 78.6 km2
 •  tokësore 66.1 km2
 •  ujore 12.5 km2
Lartësia 39 m (m.n.d.)
Popullsia 557 banorë (2000)
Dendësia 8.4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi August 9, 1982[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99919
Prefiksi 907
Koordinatat 55° 40′ 38″ Veri

132° 33′ 22″ Perëndim

Thorne Bay, Alaska (Thorne Bay) është një qytet në qarkun ]] të shtetit federal Alaska, SHBA. Në Thorne Bay, Alaska jetojnë 557 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 8.4 banor/km2 (21.8 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 78.6 km2 (30.4 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 39 m (128 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 1996 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League/Alaska Department of Community and Regional Affairs. janar 1996. f. 150. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thorne Bay, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale