Tirana Blue

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Tirana Blue është një film shqiptarë i drejtuar nën regjin e Spartak Pecanit dhe producent Agim Halilin.

Ky film është i zhanerit aksion dhe policesk. Filmi tregon për përpjekjet që bën inspektor Kurti për të zbuluar krimet e mistershme që ndodhin. Gjatë kësaj periudhe ai heton dhe historinë e trishtë të një familje të kasës së mesme.


Crystal Clear action info.png Ky artikull duhet të ketë një udhëzues përdorimi, për shkak se është një skemë me sintaksa.
Për informacione më të hollësishme mbi përdorimin shkoni te faqja e diskutimeve të artikullit.

Arkivi i filmit
[[Figura:{{{}}}|280px]]
Titulli shqip Tirana Blue
Origjinali Tirana Blue
Vendi i prodhimit Shqipëri
Viti i prodhimit [[{{{VitiProd}}} në film|{{{VitiProd}}}]]
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) ~120
Zhanri Aksion
Gjuha origjinale Shqipe