Tomislav Marić

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tomislav Marić
Të dhënat personale
Emri i plotëTomislav Marić
Data e lindjes (1973-01-28) 28 Janar, 1973 (48 vjeç)
Vendi i lindjesHeilbronn, Gjermania
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992-1994Ludwigsburg
1994-1995Karlsruhe
1995-1996Wattenscheid
1996-2000Stuttgarter Kickers
2000-2003Wolfsburg
2003-2004Borussia Mönchengladbach
2004-2005Wolfsburg
2005Urawa Reds
2006-2008Hoffenheim
Ekipi kombëtar
2002–2003Flag of Croatia.svg Kroacia11(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tomislav Marić (lindur më 28 Janar 1973) është një ish-futbollist.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për kombëtaren kroate ka luajtur 11 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Croatia.svg Kroacia
Vite Ndeshje Gola
2002 5 1
2003 6 1
Gjithsej 11 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]