Tomoaki Makino

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tomoaki Makino
Tomoaki Makino -upperbody.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëTomoaki Makino
Data e lindjes (1987-05-11) 11 Maj, 1987 (34 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualUrawa Reds
Numri5
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2010Sanfrecce Hiroshima
2011Köln
2012–Urawa Reds
Ekipi kombëtar
2010–Japonia24(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tomoaki Makino (lindur më 11 Maj 1987) është një futbollist profesionist japonez I cili luan si mbrojtes.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 24 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 4 0
2011 4 0
2012 3 1
2013 3 0
2014 0 0
2015 8 1
2016 2 0
Gjithsej 24 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]