Torcy-en-Valois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torcy-en-Valois
Komunë
noform
Pamje nga Torcy-en-Valois
Vendndodhja
Torcy-en-Valois is located in Franca
Torcy-en-Valois
Torcy-en-Valois
49°05′15″V 3°16′42″L / 49.0875°V 3.2783333333333°L / 49.0875; 3.2783333333333Koordinatat: 49°05′15″V 3°16′42″L / 49.0875°V 3.2783333333333°L / 49.0875; 3.2783333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.62 km2
Popullsia 88 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02810
INSEE 02744


Torcy-en-Valois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Torcy-en-Valois ka një popullsi prej 88 banorë dhe sipërfaqe 3.62 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Torcy-en-Valois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale