Toshihiko Okimune

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toshihiko Okimune
Të dhënat personale
Emri i plotëToshihiko Okimune
Data e lindjes (1959-09-07) 7 Shtator, 1959 (61 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1978–?Fujitsu
Ekipi kombëtar
1981Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Toshihiko Okimune (lindur më 7 Shtator 1959) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1981 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]