Toshinobu Katsuya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toshinobu Katsuya
Të dhënat personale
Emri i plotëToshinobu Katsuya
Data e lindjes (1961-09-02) 2 Shtator, 1961 (60 vjeç)
Vendi i lindjesNagasaki, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1984–1991Honda
1991–1993Yokohama Marinos
1994–1997Júbilo Iwata
1998Cerezo Osaka
Ekipi kombëtar
1985–1993Japonia27(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Toshinobu Katsuya (lindur më 2 Shtator 1961) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 27 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1985 2 0
1986 4 0
1987 6 0
1988 0 0
1989 0 0
1990 0 0
1991 0 0
1992 9 0
1993 6 0
Gjithsej 27 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]