Toulis-et-Attencourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toulis-et-Attencourt
Komunë
noform
Pamje nga Toulis-et-Attencourt
Vendndodhja
Toulis-et-Attencourt is located in Franca
Toulis-et-Attencourt
Toulis-et-Attencourt
49°42′00″V 3°44′35″L / 49.7°V 3.7430555555556°L / 49.7; 3.7430555555556Koordinatat: 49°42′00″V 3°44′35″L / 49.7°V 3.7430555555556°L / 49.7; 3.7430555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.42 km2
Popullsia 133 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02250
INSEE 02745


Toulis-et-Attencourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Toulis-et-Attencourt ka një popullsi prej 133 banorë dhe sipërfaqe 7.42 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Toulis-et-Attencourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale