Trélou-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trélou-sur-Marne
Komunë
noform
Pamje nga Trélou-sur-Marne
Vendndodhja
Trélou-sur-Marne is located in Franca
Trélou-sur-Marne
Trélou-sur-Marne
49°04′37″V 3°36′25″L / 49.076944444444°V 3.6069444444444°L / 49.076944444444; 3.6069444444444Koordinatat: 49°04′37″V 3°36′25″L / 49.076944444444°V 3.6069444444444°L / 49.076944444444; 3.6069444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.35 km2
Popullsia 964 banorë
Dendësia 47 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02850
INSEE 02748
Faqja Zyrtare http://www.trelou-sur-marne.com/


Trélou-sur-Marne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Trélou-sur-Marne ka një popullsi prej 964 banorë dhe sipërfaqe 20.35 km², me një dendësi prej 47 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Trélou-sur-Marne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale