Travecy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Travecy
Komunë
noform
Pamje nga Travecy
Vendndodhja
Travecy is located in Franca
Travecy
Travecy
49°41′17″V 3°21′34″L / 49.688055555556°V 3.3594444444444°L / 49.688055555556; 3.3594444444444Koordinatat: 49°41′17″V 3°21′34″L / 49.688055555556°V 3.3594444444444°L / 49.688055555556; 3.3594444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.52 km2
Popullsia 685 banorë
Dendësia 47 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02800
INSEE 02746


Travecy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Travecy ka një popullsi prej 685 banorë dhe sipërfaqe 14.52 km², me një dendësi prej 47 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Travecy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale