Trefcon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trefcon
Komunë
noform
Pamje nga Trefcon
Vendndodhja
Trefcon is located in Franca
Trefcon
Trefcon
49°51′28″V 3°05′43″L / 49.857777777778°V 3.0952777777778°L / 49.857777777778; 3.0952777777778Koordinatat: 49°51′28″V 3°05′43″L / 49.857777777778°V 3.0952777777778°L / 49.857777777778; 3.0952777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.02 km2
Popullsia 90 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02490
INSEE 02747


Trefcon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Trefcon ka një popullsi prej 90 banorë dhe sipërfaqe 4.02 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Trefcon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale