Tregime të moçme shqiptare (Mitrush Kuteli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Tregime të moçme shqiptare me Autor Mitrush Kuteli. Balada dhe rapsodi popullore të ritreguara për fëmijët e moshës së mesme dhe të rritur shkollore. Shtëpia Botuese "Mitrush Kuteli". Viti i botimit 2005, numri i faqeve 298.