Kapllan Aga i Shaban Shpatës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Kapllan Aga i Shaban Shpatës
Kapllan Aga i Shaban Shpatës.JPG
Botimi i parë
Autori Mitrush Kuteli
Shteti Shqipëri
Botuesi Shtypshkronja "Luarasi"
Botimi 1944
Faqe 110

Kapllan Aga i Shaban Shpatës është libër me rrëfime dhe rrëfenja nga autori shqiptar Mitrush Kuteli.[1] Është botuar më 1944Tiranë me shpenzimet e vetë autorit. Përmban pesë rrëfime të shkruara mes viteve 1938-1944.[2]

Burimet e të dhënave[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "1". Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë. Marrë më 14 Shtator 2017. 
  2. ^ Elsie, Robert (2010). Historical Dictionary of Albania (2 ed.). Lanham: Scarecrow Press. p. 256. ISBN 9780810873803. 

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]