Kapllan Aga i Shaban Shpatës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kapllan Aga i Shaban Shpatës
Kapllan Aga i Shaban Shpatës.JPG
Botimi i parë
AutoriMitrush Kuteli
ShtetiShqipëri
BotuesiShtypshkronja "Luarasi"
Botimi1944
Faqe110

Kapllan Aga i Shaban Shpatës është libër me rrëfime dhe rrëfenja nga autori shqiptar Mitrush Kuteli.[1] Është botuar më 1944Tiranë me shpenzimet e vetë autorit. Përmban pesë rrëfime të shkruara mes viteve 1938-1944.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "1". Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë. Marrë më 14 shtator 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Elsie, Robert (2010). Historical Dictionary of Albania (bot. 2)). Lanham: Scarecrow Press. f. 256. ISBN 9780810873803. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); |access-date= ka nevojë për |url= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]