Troësnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Troësnes
Komunë
noform
Pamje nga Troësnes
Vendndodhja
Troësnes is located in Franca
Troësnes
Troësnes
49°11′35″V 3°10′11″L / 49.193055555556°V 3.1697222222222°L / 49.193055555556; 3.1697222222222Koordinatat: 49°11′35″V 3°10′11″L / 49.193055555556°V 3.1697222222222°L / 49.193055555556; 3.1697222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.65 km2
Popullsia 240 banorë
Dendësia 91 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02460
INSEE 02749


Troësnes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Troësnes ka një popullsi prej 240 banorë dhe sipërfaqe 2.65 km², me një dendësi prej 91 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Troësnes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale