Trosly-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trosly-Loire
Komunë
noform
Pamje nga Trosly-Loire
Vendndodhja
Trosly-Loire is located in Franca
Trosly-Loire
Trosly-Loire
49°31′07″V 3°13′37″L / 49.518611111111°V 3.2269444444444°L / 49.518611111111; 3.2269444444444Koordinatat: 49°31′07″V 3°13′37″L / 49.518611111111°V 3.2269444444444°L / 49.518611111111; 3.2269444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.21 km2
Popullsia 606 banorë
Dendësia 40 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02750


Trosly-Loire është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Trosly-Loire ka një popullsi prej 606 banorë dhe sipërfaqe 15.21 km², me një dendësi prej 40 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Trosly-Loire – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale