Trungu i dushkut në Prelloc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trungu i dushkut në Prelloc
IUCN kategoria III (monument natyror)
Trungu Ne Fshatin Prelloc.jpg
Shteti Kosova Kosova
Komuna Skënderaj
Krijimi 2007

Trungu i dushkut në fshatin PrellocSkënderajitDrenicë është një monument natyror me karakter botanik i kategorisë III dhe i vënë nën mbrojtje në vitin 2007.[1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]